Rok Szkolny 2022/2023
Koło Naukowe Robotyki

W szkole odbywają się zajęcia dodatkowe – pozalekcyjne, które w praktyczny sposób uzupełnią wiedzę przekazywaną podczas zajęć szkolnych. Przede wszystkim jednak proponowane warsztaty dla dzieci rozwijają kreatywność i budzą ciekawość świata. Zachęcają do samodzielnego zdobywania wiedzy, a ponieważ nauka staje się zabawę, jest przez to znacznie bardziej skuteczna.

Dodatkowe zajęcia dla dzieci prowadzone są przez wykwalifikowanego animatora, oparte o specjalne tzw. projekty tematyczne przygotowane dla konkretnej grupy wiekowej. Również wykorzystywane zestawy klocków są dopasowane do wieku i możliwości uczestników, co sprzyja rozwijaniu sprawności manualnej, myślenia przestrzennego i organizacji czasu i miejsca pracy. A konieczność współdziałania w grupie rówieśniczej pozwala uczestnikom zajęć rozwijać umiejętności społeczne i komunikacyjne.