Rok Szkolny 2022/2023
Projekt edukacyjny z matematyki

” Zadania z matematyki nie muszą być nudne. Przekonali się o tym uczniowie klas ósmych. Zadanie pt. „Remont”, bo o nim mowa, polegało na przygotowaniu makiety pomieszczenia, które wymaga remontu. Mogła to być łazienka, pokój dzienny lub kuchnia. Oprócz makiety uczniowie musieli przedstawić kosztorys, na przekład wyliczać ile paneli potrzebują lub ile litrów farby wystarczy na pomalowanie pokoju. Wszystkie parametry zawierał rzeczywiste: wymiary pokoju, jednostki długości i pola powierzchni. Niezbędna w tym zadaniu była umiejętność obliczania pól figur płaskich oraz graniastosłupów. Uczniowie mieli okazję zastosować wiedzę matematyczną w codziennym życiu, a efekty ich pracy można podziwiać przy wejściu głównym szkoły.”

Agnieszka Ratajczak, Małgorzata Krasoń, Dorota Heppel-Kościelny