Światowy Dzień Mycia Rąk

Woda w kranie-szum, szum, szum,
Mydło pluska-plum, plum, plum,
Myję rączki-szur, szur, szur,
I brud znika- bul, bul, bul.

Światowy Dzień Mycia Rąk to święto obchodzone corocznie 15 października. Ustanowione zostało przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. W naszym przedszkolu (w grupach: Konstruktorzy, Tropiciele, Badacze i Analitycy) Pani Justyna Mickaniec we współpracy z Panią Jolantą Błażków przeprowadziły pogadanki na temat: „Dlaczego i kiedy trzeba dbać o higienę rąk?”. Następnie zachęciły dzieci do udziału w zabawie ruchowej oraz przedstawiły inscenizację na temat higieny rąk, którą przedszkolaki oglądały z wielkim zaciekawieniem. Na koniec dzieci zapoznały się z instrukcją mycia rąk, a nabytą wiedzę wykorzystały w praktyce.
Dzięki takiej akcji przedszkolaki pożytecznie spędziły czas, kształtując nawyk dbałości o czystość dłoni.

Organizatorzy: Ewelina Ambroży, Justyna Mickaniec, Małgorzata Suchta, Agnieszka Odwarzny-Malinowska