ZASADY PRACY  I WYPOCZYNKU UCZNIA W TRAKCIE ZAJĘĆ ONLINE

ZASADY PRACY I WYPOCZYNKU UCZNIA W TRAKCIE ZAJĘĆ ONLINE

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie !

Zapoznajcie się proszę z zasadami naszych zajęć online. Zostały one przygotowane, aby ułatwić nam wspólną pracę.

• Przed każdymi zajęciami wyłączamy wszystko, co mamy na komputerze lub komórce. To, co dzieje się w tle może nas po prostu rozpraszać i przeszkadzać w uczestnictwie w zajęciach. Seriale, portale, gry – możemy się nimi zająć po lekcji online.
  • Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE odzywamy się do siebie wulgarnie, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy.
  • Logujemy się zawsze swoim imieniem i nazwiskiem, nie podszywamy się pod nikogo innego, nie zmieniamy nicków w czasie lekcji. Dzięki temu będę wiedzieć, że Ty to Ty.
  •  Link i hasło do lekcji online jest indywidualne dla każdej klasy. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników lekcji nie podajemy nikomu spoza klasy hasła dostępu do naszych zajęć.
  • Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko wykluczeniem z lekcji, ale też z konsekwencjami prawnymi.
  • Głos na zajęciach zabieramy po kolei. Jest to ustalone przez osobę, która prowadzi zajęcia lub przez Was – poprzez zgłoszenia się do odpowiedzi.
  • Nie podnosimy na siebie głosu. Ani mówiąc przez komunikator, ani w trakcie aktywności na forach – NIE PISZ CAPS LOCKIEM.
  • Widzicie coś, co Was niepokoi? Reagujcie i informujcie mnie o tym.
  • Zajęcia online wymagają od nas wszystkich skupienia. Szanujmy swój czas i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Jeśli zajęcia będą zakłócane, mogę wyciszać klasę i dać dostęp do mikrofonu tylko wskazanym uczniom.

Aby nauka zdalna była skuteczna, przyjemna i jednocześnie nie obciążała nadmiernie twojego organizmu zadbaj o siebie podczas przerw między lekcjami:

• Po zakończonej lekcji wstań i odejdź od komputera;
  • Wywietrz pokój. Uchyl okno i wyjdź z pokoju;
  • Przeciągnij się, pospaceruj po mieszkaniu;
  • Zadbaj o swoje oczy – spoglądaj na różne przedmioty– dalsze i bliższe, często mrugaj – w ten sposób zapobiegasz przesuszaniu rogówki oka;
  • Jeśli to możliwe, poprzebywaj w ciszy;
  • Przygotuj i zjedz drugie śniadanie, owoce.
  • Napij się wody.
  • Pomyśl o czymś miłym i uśmiechnij się.

Opracowała Joanna Gulbicka-Byra – pedagog