Konkurs „Stroik Bożonarodzeniowy”

Tworzenie stroików w czasie świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poprzez konkurs pragniemy, aby obyczaj ten stał się narzędziem popularyzowania sztuki ludowej oraz kultywowania tradycji jako formy wyrazu artystycznego uczniów i przedszkolaków naszej szkoły oraz ich rodziców. Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do udziału w konkursie.

„STROIK BOŻONARODZENIOWY”

Temat konkursu: „STROIK BOŻONARODZENIOWY”-  kultywowanie  tradycji  świąt  Bożego  Narodzenia w rodzinie i w naszej szkole.

Organizatorzy konkursu: Justyna Mickaniec, Jolanta Błażków, Ewelina Ambroży

Cele konkursu:

• pielęgnowanie zwyczajów i tradycji świąt Bożego Narodzenia,
  • zaangażowanie całej rodziny w podtrzymywanie tradycji,
  • kultywowanie tradycji tworzenia stroików świątecznych z pokolenia na pokolenie,
  • doskonalenie umiejętności twórczych,
  • rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej,
  • wdrażanie do dbałości o estetykę pracy,

Uczestnicy konkursu:

Konkurs skierowany jest do uczniów klas pierwszych oraz przedszkolaków w Zespołu Edukacyjnego nr 1 w Świebodzinie i ich rodzin.

Jury

Prace  zostaną  ocenione  poprzez   komisję  powołaną  przez   organizatorów.  Decyzja  jury    o nagrodach jest ostateczna i nieodwołalna. Jury będzie oceniało stroik według następujących kryteriów:

• ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu,
  • dobór i wykorzystanie materiałów,
  • wkład pracy,
  • walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).

Warunki uczestnictwa:

• Podpisany stroik należy dostarczyć do 11.12.2020. (piątek)  do  wychowawcy  (dotyczy przedszkolaków) lub zostawić w dyżurce (dotyczy pierwszoklasistów).
  • Wyniki  konkursu   ogłoszone   zostaną   18.12.2020r.   (piątek). Wręczenie   dyplomów i nagród odbędzie się w styczniu.
  • Każdy uczeń może dostarczyć jeden stroik (wykonany rodzinnie).
  • Udział w konkursie jest dobrowolny.
  • Stroiki dostarczone po terminie nie będą brały udziału w konkursie.

Technika wykonania stroika:

Technika wykonania stroika jest dowolna. Materiał, technologia i rozmiar stroika również są dowolne.

Uwagi końcowe:

Informacje, regulamin będą  dostępne  u  organizatorów.

Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Jolanty Błażków, Pani Justyny Mickaniec, Pani Eweliny Ambroży.