Konkurs!

3 lutego 2021 roku świętujemy 150  rocznicę urodzin wybitnego polskiego geografa  i kartografa profesora Eugeniusza Romera.

To  on w 1918 roku na  pokojowej konferencji w Paryżu, podczas decydujących rozmów o nowych granicach powojennej Europy wspierał swoją wiedzą  przedstawicieli Polski Do dzisiejszego dnia opracowane przez profesora mapy  są wykorzystywane w szkolnych atlasach. Chcąc przypomnieć sylwetkę wybitnego polskiego kartografa i geografa ogłaszam konkurs:

„Czy znasz profesora Eugeniusza  Romera?”

Celem konkursu jest:

• przypomnienie sylwetki Eugeniusza Romera, upamiętnienie  jego zasług jako wybitnego kartografa i geografa.
  • poznanie życia i osiągnięć polskich uczonych – cichych i  pracowitych bohaterów II Rzeczypospolitej.
  • doskonalenie umiejętności wyszukiwania i opracowywania informacji.

Zapraszam do poznania  postaci słynnego geografa!

8  lutego 2021r.   w poniedziałek rozpoczynamy konkurs wiedzy o profesorze.

Uczestnikiem może być uczeń klas 5-8, który zgłosi swoją  chęć przystąpienia do konkursu u nauczyciela geografii  do 6.02.2021 r. poprzez  Teams  lub  dziennik elektroniczny  Librus.

Uczniowie wysyłają odpowiedzi na pytania dotyczące życia i działalności  Edmunda Romera.

Szczegółowe informację i regulamin konkursu zamieszczono na platformie Teams w zespołach klasowych 5-8 .

Organizator : Małgorzata Kowalczuk