Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Podobnie jak w zeszłym roku, hasłem przewodnim Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) jest #DziałamyRazem. Z inicjatywy Komisji Europejskiej obchody DBI początkowo odbywały się jedynie w Europie, jednak od kilku lat swoim zasięgiem docierają do państw z całego świata.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzony był w tym roku 09.02.2021r.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów. Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

W ramach obchodów DBI pragniemy zachęcić nie tylko naszych Uczniów, ale również ich Rodziny do zaznajomienia się z bardzo pomocnymi materiałami profilaktycznymi dotyczącymi zagadnienia związanego z bezpieczeństwem w Internecie. Bardzo ważnymi tematami są tutaj również cyberuzależnienie oraz alternatywne formy spędzania czasu wolnego:

Pakiety edukacyjne – Dla dzieci | SaferInternet

Pakiety edukacyjne – Dla młodzieży | SaferInternet