Laboratorium robotyki w ramach Świebodzińskiego Grantu Oświatowego

W dniu dzisiejszym do naszej szkoły zostały dostarczone zestawy robotów edukacyjnych „Laboratorium robotyki RoboMaker – zestaw startowy”.
Sprzęt otrzymaliśmy w ramach realizacji Świebodzińskiego Grantu Oświatowego „Edukacja STEAM – zajęcia pozalekcyjne w formie warsztatów łączące elementy programowania i robotyki z innymi dziedzinami wiedzy w modelu STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) w SP6”.

Linia Coding Lab wykorzystuje metodologię STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), która powstała w celu promowania nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki. Poprzez eksperymenty dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności, poszerzając wiedzę naukową i technologiczną, rozwijając w ten sposób:
Zdolności manualne – aby idee nabrały konkretnej formy,
Pomysłowość – aby formułować hipotezy i eksperymentować,
-Kreatywność – aby wymyślać ciągle nowe projekty!
Już na najbliższych zajęciach pozalekcyjnych w ramach koła ŚGO wspólnie złożymy robota!