Tinkercad #druk3D w ramach koła Centrum Mistrzostwa Informatycznego

W ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego uczniowie brali udział w zajęciach informatycznych, podczas których zapoznali się z bezpłatnym programem Tinkercad służącym między innymi do projektowania w środowisku 3D, tworzenia obwodów elektronicznych i kodowania blokowego. W trakcie zajęć każdy z uczestników zaprojektował własnego Minionka! oraz inne, ciekawe modele 3D. Praca w programie Tinkercad rozwija kreatywność uczniów, myślenie przestrzenne, oraz umożliwia wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektowaniu i druku 3D. Bardzo ważne jest również poczucie sukcesu i dumy z własnej pracy, motywowanie do działania, wyzwalanie inicjatywy. Podczas zdalnych zajęć w MsTeams uczniowie zaprezentowali i omówili wykonane modele 3D.
Prezentujemy efekty pracy i projekty 3D uczniów: