Dzień Ziemi – konkurs

W czwartek, 22 kwietnia, obchodzimy Dzień Ziemi. To doskonała okazja, aby poruszyć temat naszej więzy z naturą, możliwości ochrony przyrody i klimatu. W związku z tym zapraszam Was serdecznie do wspólnych obchodów tego dnia- przewidziane są następujące konkursy wewnątrzszkolne:

dla klas 4-6: znajdź w swojej okolicy zaśmiecone miejsce, a następnie spróbuj je posprzątać/ uporządkować. Sfotografuj miejsce przed i po zakończeniu swoich działań.

dla klas 7-8: przeprowadź wywiad lekarski z Ziemią (zdiagnozuj jej stan, napisz zalecenia, sposób leczenia itp).

Przy okazji zachęcam do zapoznania się z piosenką antysmogową autorstwa T-Raperów znad Wisły: OLX.pl prezentuje: T-raperzy znad Wisły – Antysmog song – YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=itG5PfQscr8

Prace konkursowe należy przesłać do dnia 21 kwietnia nauczycielce biologii- K. Stróżyk.