I edycja konkursu z grafiki komputerowej i programowania

Zapraszam do wzięcia udziału w I edycji konkursu z grafiki komputerowej i programowania dla uczniów klas 4-8 pod hasłem „Mój Robot”.

Celem Konkursu jest:
-kształcenie umiejętności wykorzystania komputera do zaprojektowania grafiki komputerowej, oraz inwencji twórczej i kreatywności uczniów,
-promowanie i propagowanie nawyków proekologicznych,
-rozbudzenie zainteresowań informatycznych wśród uczniów,
-popularyzacja programowania,
-zainteresowanie światem nowych technologii i sztuczną inteligencją.

Do konkursu zgłaszane mogą być prace w trzech kategoriach (w każdej zostaną wyłonieni laureaci):

Grafika dwuwymiarowa (2D) – kategoria obejmująca klasy IV-VI: polega na przygotowaniu projektu plakatu pod hasłem „EKO-Robot” (programy dedykowane do wykonania pracy: Paint, Paint3D, Gimp)

Grafika trójwymiarowa (3D) – kategoria obejmująca klasy VI-VIII: polega na przygotowaniu modelu 3D „Robota” (programy dedykowane do wykonania pracy: Blender, Tinkercad, Meshmixer)

Programowanie – kategoria obejmująca klasy VI-VIII: polega na stworzeniu w Scratch kreatywnego programu (interaktywnej historyjki, animacji lub gry przygodowej związanej z ekologią i ochroną środowiska) pod hasłem „Zaprogramuj EKO-Robota”.

Każda osoba biorąca udział w konkursie otrzyma dodatkową ocenę z informatyki, z kolei na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody!

Prace konkursowe (pliki źródłowe programów) należy przesłać na adres mailowy: aneta.raczykowska@ze1swiebodzin.edu.pl
Termin przesyłania prac konkursowych do dnia 05.05.2021r. godzina 23:59.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych!