WYNIKI PÓŁFINAŁU Ogólnopolski konkurs geologiczny – Tajemniczy świat jaskiń

Konkurs  wiedzy przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych dla uczniów szkół podstawowych dla klas VII i VIII  i dla uczniów szkół średnich. Konkurs obejmuje  całą Polskę , podzieloną na regiony. Przeprowadzony jest   w trzech etapach  przez Muzeum  Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego. Dwa pierwsze etapy rozegrane zostały w ramach półfinałów w obrębie poszczególnych regionów. W  naszym przypadku był to Odział Pomorski w Szczecnie. Z nadesłanych prac  pisemnych wybrano 6 najlepszych z okręgu. Wybrani uczniowie zakwalifikowali się do II etapu, który polegał na rozwiązaniu testu z geologii. Uczestnicy musieli  wykazać  się wiedzą  o budowie i przeszłości Ziemi, umiejętnością rozpoznawania i nazywania skał, minerałów, procesów kształtujących powierzchnię Ziemi. Hania Szymkowiak z klasy 7g uczestniczyła w półfinale.

18 maja  podczas test u wiedzy geologicznej  trzy osoby uzyskały jednakową liczbę punktów. W piątek 21 maja odbyła się dogrywka, która ostatecznie wyłoniła finalistę. Do zwycięstwa brakowało niewiele.

Hania Szymkowiak zajęła III miejsce.

Gratuluję i dziękuję za trud podjęty podczas przygotowań do konkursu.

opiekun: Małgorzata Kowalczuk

Konkurs plastyczny dla klas IV-VI