Rok Szkolny 2021/2022
DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE

15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w obchody Dnia Kropki, które rozpoczęli od obejrzenia filmu o małej Vashti, po czym podobnie jak bohaterka tej historii, wykonali własne i niepowtarzalne kropki. Poza tym na lekcjach języka polskiego rozwiązywali rozmaite zadania rozwijające wyobraźnię i kreatywność, m.in. kodowanie, rebusy, anagramy i literowe węże oraz pisali „kropkowe” opowiastki. Nawiązując do historii Vashti, rozmawiali również o roli motywacji i wierze we własne możliwości.