Rok Szkolny 2021/2022
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 kolejny raz wzięli udział w Światowym Dniu Pierwszej Pomocy, który corocznie obchodzony jest w drugą sobotę września. Dzień ten został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, a także utrwalili numery alarmowe. Zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce poprzez ćwiczenia z użyciem fantomów. Tego dnia dzieci miały również możliwość oglądania filmików edukacyjnych oraz rozwiązywania łamigłówek. Wszyscy uczniowie znakomicie poradzili sobie z wykonywaniem poszczególnych zadań, co wskazuje, że znają zasady udzielania pierwszej pomocy i potrafią zastosować je w praktyce.

Ewelina Ambroży
Justyna Mickaniec