Rok Szkolny 2021/2022
Podsumowanie akcji Sprzątania Świata oraz wyniki konkursów

W TYM ROKU PO RAZ 28. WYRUSZYLIŚMY, BY POSPRZĄTAĆ POLSKĘ!

„Zostań Bohaterem naszej Ziemi”

– pod takim hasłem odbywała się tegoroczna Akcji Sprzątanie Świata.

Nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!

Tradycyjnie nie zabrakło naszej szkoły, podczas piątkowej akcji sprzątaliśmy teren wokół szkoły. Wychowawcy klas podczas piątkowej lekcji wychowawczej przeprowadzili lekcję poświęconą selektywnej zbiórce i recyklingowi surowców wtórnych. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat działań ekologicznych na rzecz Ziemi. W gablotce szkolnej powstała gazetka tematyczna propagująca działania ekologiczne pt. „ Moje działania na rzecz Ziemi”.

Z tej okazji nauczyciele uczący przedmiotów przyrodniczych ogłosili dwa konkursy ekologiczne:

1. „Zdjęcia posprzątanego fragmentu najbliższej okolicy”

Należało zrobić zdjęcie tego miejsca przed i po sprzątaniu. Na zdjęciu miała się znaleźć ilość zebranych śmieci. Laureatami w tym konkursie są: Tomaszewska Maja 7b, Radkiewicz Weronika 7d, Tyliszczak Maja 7c.

2. ” Wiem,  dlatego  nie śmiecę”

Należało zaprojektować i wykonać tabliczkę z hasłem lub grafiką , która zachęci do nieśmiecenia. Laureatami w tej kategorii są:

Wysocka Gabriela 7f i Piechowicz Marcel 7e.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Pamiętajmy: „Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.”