Rok Szkolny 2021/2022
SUKCES W KONKURSIE RECYTATORSKIM

21.10.21 r. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbył się Konkurs Recytatorski „Czytamy wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego” skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz młodzieży szkoły średniej, którzy podjęli to trudne wyzwanie, bowiem poezja Baczyńskiego jest pełna pesymizmu, katastrofizmu, jest głosem pokolenia tragicznego, czyli tych ludzi, których wejście w okres dorosłości naznaczone zostało przez świat wojny i okupacji. Mimo to nasi uczniowie świetnie sobie poradzili z trudnymi utworami poety i odnieśli spory sukces. Marcel Kapała z kl. 8a (op. I. Statkiewicz) zdobył 1. miejsce, Natalia Śnieg z kl. 8g (op. M. Stańko) zajęła 3. miejsce, a Weronika Radkiewicz z kl. 7b (op. J. Zagdańska) i Bartosz Mikołajczyk z kl. 8a (op. I. Statkiewicz) zdobyli wyróżnienie. Dziękujemy uczniom za reprezentowanie naszej Szkoły w konkursie i gratulujemy sukcesu.