Rok Szkolny 2021/2022
,,Słoneczniki” Vincenta van Gogha inspiracją dla uczniów klasy 3d

Jesień to pora roku, która jest wdzięcznym tematem przewodnim w twórczości malarzy i poetów. Będąc pod urokiem jesiennych pejzaży, uczniowie klasy 3d pod kierunkiem wychowawczyni Danuty Krasowskiej postanowili również umieścić temat jesieni w swoich pracach. Inspiracją stał się słynny obraz ,,Słoneczniki”, który po omówieniu dzieci opisywały. Temat jesiennych kwiatów wykorzystały w przepięknych, przestrzennych pracach plastycznych, które można było podziwiać w holu szkoły. Dzieci poszły o krok dalej, tworząc własne wierszyki, w których zawarły rymy oraz przenośnie. Korytarz szkoły ozdobiły własnoręcznie wykonanymi wazonikami ze sznurka jutowego. Okna w całym holu szkoły przyozdobiły zebranymi i ususzonymi liśćmi. Przed nami czas zimy i nowe pomysły, na których realizację czekamy z niecierpliwością.