Rok Szkolny 2021/2022
Warsztaty z DRUKU 3D dla uczestników projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Zakończyliśmy dziś cykl mikołajkowych warsztatów z DRUKU 3D, które zostały przeprowadzone przez doświadczonych szkoleniowców Nikę Polańczyk i Michała Wójtowicza z Akademii Programowania i Robotyki działającej przy Stowarzyszeniu „ZA-BOREM”. Zajęcia dały możliwość zapoznania się z nowoczesną technologią jaka jest druk 3D i jej praktycznym zastosowaniem. Uczestnicy warsztatów zmierzyli się z ciekawymi zadaniami i zaprojektowali: monety z własnymi inicjałami, ozdoby świąteczne, podstawki na telefon, zwierzęta i modele z Minecrafta w programie TinkerCAD. Zdalne warsztaty były wspaniałą okazja do spędzenia czasu w sposób kreatywny –  pomimo odbywania przez uczniów kwarantanny. Zaprojektowane przez uczestników zajęć projekty zostały wydrukowane na drukarce Prusa i3 MK3S+ 3D, które wraz z drobnymi upominkami zostaną wręczone uczniom po powrocie do szkoły.

Akademii Programowania i Robotyki serdecznie dziękujemy za przesympatyczną współpracę i wystrzałowe zajęcia warsztatowe!

Uczestnicy: Adam Tkaczyk, Antoni Łapkowski, Bartosz Przybylski, Bartosz Zawiski, Illia Kharchenko, Franciszek Karpiński, Kornelia Panasik, Łukasz Leśniak, Marcel Piechowicz, Mikołaj Dybko, Mikołaj Zajdel, Nikodem Dunaj, Oliwier Berezowski, Sebastian Filipowski, Szymon Parmonik, Szymon Golik, Tobiasz Langner, Tymoteusz Panasik, Veronika Semikhatova.

Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Centrum Projektów Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Zajęcia nr 1 i nr 2: https://ze1swiebodzin.edu.pl/?p=6020