Rok Szkolny 2021/2022
Etap finałowy VIII edycji konkursu „Dzieje ziemi świebodzińskiej”

10 grudnia w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie odbył się etap finałowy VIII edycji konkursu „Dzieje ziemi świebodzińskiej”. Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Kapała z klasy 8a i Mateusz Bohonos z klasy 7f. Chłopcy musieli się zmierzyć ze sprawdzianem ustnym – odpowiedzieć na wylosowane pytania, trafnie rozpoznać i zlokalizować dwa z czterech miejsc lub obiektów położonych w obrębie Świebodzina i na obszarze ziemi świebodzińskiej oraz przedstawić własną prezentację multimedialną. Marcel prezentował „Międzyrzecki Rejon Umocniony”, Mateusz – „Historia i architektura kościoła św. Michała w Świebodzinie”. Uroczysta gala z podsumowaniem konkursu odbędzie się w styczniu, ale już dzisiaj gratulujemy naszym uczniom.