Rok Szkolny 2021/2022
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange

Pomoc telefoniczna i online – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 oraz Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100. W ramach tych dwóch projektów udzielana jest pomoc młodym internautom, rodzicom i profesjonalistom w przypadkach zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Telefony prowadzone są przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje).

W ramach obchodów DBI pragniemy zachęcić nie tylko naszych uczniów, ale również ich rodziny do zaznajomienia się z bardzo pomocnymi materiałami profilaktycznymi dotyczącymi zagadnienia związanego z bezpieczeństwem w Internecie. Bardzo ważnymi tematami są tutaj również cyberuzależnienie oraz alternatywne formy spędzania czasu wolnego:

Materiały edukacyjne

Webinary, spektakle i lekcje online

Konferencja DBI

Mapa inicjatyw