Rok Szkolny 2021/2022
Sukces w Regionalnym konkursie SKO!

Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego od kilku lat działa SKO. Nasza wieloletnia współpraca oraz zaangażowanie opiekunów szkolnych zaowocowały zdobyciem nagrody pieniężnej III stopnia dla szkoły w Etapie Regionalnym Konkursu SKO w edycji 2020/2021. Opiekunowie: p. Małgorzata Chorążyczewska oraz p. Aneta Raczykowska otrzymały brązową odznakę w dowód uznania za działania w zakresie edukacji ekonomicznej oraz upowszechnianie praktycznych aspektów oszczędzania wśród uczniów.
Wytworem naszej pracy było zachęcenie uczniów do udziału w konkursach organizowanych przez PKO BP, prowadzenie szkolnego bloga PKO SKO, stworzenie finalnej pracy konkursowej w postaci elektronicznej kroniki PKO SKO, zachęcanie uczniów do otwierania kont oszczędnościowych SKO.

Serdecznie zapraszamy uczniów w wieku od 5 lat do ukończenia 13 roku życia do otwierania kont SKO:
-0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
-oprocentowanie zmienne 0,3% w skali roku do kwoty 2500 zł i 0,1% od nadwyżki ponad 2500 zł
-tygodniowa kapitalizacja odsetek
-możliwość wpłat i wypłat gotówkowych u Opiekuna SKO w szkole (do kwoty 50 zł).