Akcja Sprzątanie świata – Polska 2020

18-19-20 września 2020

Jest rok 2020, a my po raz 27. wyruszamy posprzątać Polskę!

Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegać będzie pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. W czasie Wielkiego Finału Akcji we wrześniu będziemy zachęcać Polaków, inspirować i motywować do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe, do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych. Edukacja jest niezbędna, szczególnie ta, która namawia by nie śmiecić w naturze i ta która wskazuje na niebezpieczeństwo zaśmiecania natury takimi odpadami jak plastik. Nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać! (Fundacja Nasza Ziemia)

Tradycyjnie nie zabrakło naszej szkoły, podczas piątkowej akcji sprzątaliśmy teren wokół szkoły. Wychowawcy klas podczas piątkowej lekcji wychowawczej przeprowadzili lekcje poświęconą selektywnej zbiórce i recyklingowi surowców wtórnych. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat działań ekologicznych na rzecz Ziemi. W gablotce szkolnej powstała gazetka tematyczna propagująca działania ekologiczne pt. „ Dom przyjaźniejszy dla środowiska”.