Rok Szkolny 2021/2022
Finały Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE

W dniach 21-22 kwietnia br. w przepięknej scenerii Żagańskiego Pałacu Kultury odbył się Finał Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2022. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice w trzech kategoriach wiekowych:

• I kategoria wiekowa (klasy I-III) – Maja Bohonos (kl.2b),
  • II kategoria wiekowa (klasy IV-VI) – Helena Juszkiewicz (kl.5b), Marta Zagdańska (kl. 5b),
  • III kategoria wiekowa (klasy VII-VIII) – Hanna Szymkowiak (kl.8g).

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Powołana komisja oceniała: dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretację utworu, warsztat artystyczny, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Nasze uczennice zaprezentowały się wspaniale. Rada Artystyczna, po przesłuchaniu 107 uczestników, postanowiła wyróżnić dwie osoby:

MARTĘ ZAGDAŃSKĄ i HANNĘ SZYMKOWIAK.

Wszystkim wykonawcom GRATULUJEMY talentu artystycznego i DZIĘKUJĘMY za udział w konkursie.