15 września – Kropka w roli  głównej

15 września – Kropka w roli głównej

Międzynarodowy Dzień Kropki zyskuje coraz większą popularność. Również Poloniści ze swoimi uczniami przeprowadzili wiele ciekawych zajęć, którym towarzyszyła nie tylko zabawa, ale przede wszystkim kreatywne podejście do zadań.

Uczniowie 8b tworzyli postacie z kamieni, a później, zainspirowani swoimi pracami, obudzili w sobie duszę poety  i pisali wiersze; innym razem utożsamiali się ze znakami interpunkcyjnymi (zaprezentowane wybory i uzasadnienia były naprawdę zaskakująco twórcze). 7b z kolei poznała historię niezwykłej dziewczynki o imieniu Vashti, po czym uczniowie bardzo chętnie tworzyli dalszy ciąg tej niezwykłej historii, od której wszystko się zaczęło… Klasa 7f również przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki w naszej szkole. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli film przypominający historię małej kropki, która zmieniła świat dziewczynki o imieniu Vashti, dyskutowali i wykonywali kropkowe zadania. Lekcję języka polskiego rozpoczęli od odczytania wiadomości zapisanej  w formie spirali, z której dowiedzieli się, że mała, czarna kropka czuje się niedoceniana i ma żal do świata, że zawsze za jej przyczyną coś się kończy, a nigdy zaczyna. Następnie uczniowie musieli napisać list, w którym mieli przekonać kropkę, że jest bardzo ważna. Na lekcję zawitała także „KROPKOBUDKA” oraz gadżety zdobione kropeczkami, które uczniowie przygotowali samodzielnie. Podczas robienia zdjęć uczniowie mieli możliwość zintegrowania się i spędzenia ze sobą kilku wesołych chwil. Powstały fantastyczne zdjęcia, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką tego święta. Tego dnia po raz kolejny wszyscy odkryli, że ich wyobraźnia  i kreatywność nie mają granic.