• (68) 4752275
  • dyrektor@ze1swiebodzin.edu.pl
  • os. Łużyckie 28, 66-200 Świebodzin
Rok szkolny 2023/2024
Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

        W październiku nasza szkoła przyłączyła się do IV Międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie”, która jest organizowana w ramach  kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Pomysłodawcą tej akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego z Gorzowa Wielkopolskiego. 

                       Głównym jej celem jest zachęcanie do regularnego czytania i korzystania z książek jako narzędzia do zdobywania wiedzy i rozwoju osobistego. Uczniowie klas I – VIII przynieśli do szkoły swoje ulubione książki lub utwory, które aktualnie czytają. Akcja pokazała,  że czytać można w każdych warunkach i w każdej wolnej chwili – uczniowie tego dnia czytali w klasach, na korytarzach, w bibliotece, w szkolnej szatni, zarówno podczas lekcji, jak i przerw. W ramach akcji nasza szkoła wzięła także udział w biciu rekordu w liczbie osób czytających jednocześnie. Co istotne, uczniowie przekonali się, że warto choć na chwilę oderwać wzrok od smartfona i skierować go do ulubionej książki.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w nasze czytelnicze przedsięwzięcie!

Zespół nauczycieli języka polskiego