Rok Szkolny 2022/2023
„Kolorowe Kredki”

W ostatnich miesiącach Zespół Edukacyjny nr 1 brał udział w akcji „Kolorowe Kredki”. Działania akcji polegały na pokazaniu, że możemy wykorzystywać rzeczy i przedmioty, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik. Tym razem dzieci z naszej szkoły i przedszkola zbierały niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki. Zebrane kredki zostały wysłane do wolontariuszy, którzy następnie popracują nad ich obróbką i segregacją. Odrestaurowane kredki zostaną zawiezione do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, zostaną przerobione na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Z niepotrzebnych Wam kredek, ogryzków, połamanych, takich, z którymi nie wiadomo było co zrobić, a także takich, które leżały, kurzyły się i czekały na drugie życie, uzbieraliśmy dwa spore kartony. Powstaną z nich cuda na cele pomocowe!

Dobro wraca !

Agnieszka Lubańska