• (68) 4752275
  • dyrektor@ze1swiebodzin.edu.pl
  • os. Łużyckie 28, 66-200 Świebodzin
Rok Szkolny 2022/2023
Trzymaj Formę- warsztaty z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Świebodzinie

Trzymaj Formę- warsztaty z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Świebodzinie

7 czerwca w Zespole Edukacyjnym odbyły się warsztaty promujące zdrowe odżywianie prowadzone przez panią Dorotę Kimsę pracownika ds. Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej z Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Świebodzinie dla uczniów klas siódmych. Warsztaty to jedno z działań przygotowanych w ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim programie Trzymaj Formę, którego celem jest zdobycie i pogłębienie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia, w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Pani Dorota przypomniała naszym uczniom między innymi zasady zbilansowanej diety oraz piramidę zdrowego odżywiania. Uczniowie mieli okazję przeliczyć BMI oraz dokonać pomiaru grubości tkanki tłuszczowej.

Loading