Roboty mBot – Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Miło jest nam poinformować, że w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego nasza szkoła otrzymała roboty edukacyjne (mBot-y) z czujnikami współpracującymi z tabletem i komputerem. Zestawy edukacyjne będą służyć uczniom naszej szkoły i uatrakcyjnią zajęcia koła informatycznego #Koderzy. Robot mBot jest łatwym w obsłudze zestawem dla rozpoczynających przygodę z programowaniem i doskonałym narzędziem do zyskania praktycznego doświadczenia w programowaniu graficznym, elektronice i robotyce. W intuicyjnym programie mBlock opartym na Scratch, można nie tylko programować roboty, ale też tworzyć proste gry i animacje. Dzięki udziałowi w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego uczestnicy projektu na zajęciach w ramach koła informatycznego mają nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych.

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Realizując wskazane cele projekt wzmacnia u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania.
Centrum Mistrzostwa Informatycznego zapewnia uczestnictwo w prestiżowym projekcie o zasięgu ogólnopolskim, w tym możliwość stałego kontaktu ze społecznością renomowanych uczelni technicznych, a także kooperację środowisk dydaktycznych na polu uczelni wyższych i nauczycieli szkolnych.

Koordynator projektu: mgr Aneta Raczykowska – nauczyciel informatyki.