Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 02 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Grupa Badacze wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”. Organizatorem projektu jest Przedszkole Niepubliczne Akademia Przedszkolaka w Siewierzu. Celem projektu jest:

• podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu oraz Zespołu Aspergera;
  • kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przrdszkolnym;
  • uświadomienie dzieciom obecności osób niepełnosprawnych w najbliższym otoczeniu;
  • tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych osób;
  • integracja grupy przedszkolnej;
  • współpraca nauczyciela i dzieci z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń na fanpage projektu.
    Zadaniem uczestników projektu było wykonanie pracy plastycznej związanej z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
    Uczestnicy projektu mogli również wykonać „niebieskie” zdjęcie.