Świebodziński Grant Oświatowy – STEAM

Dziś odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe w ramach realizacji Świebodzińskiego Grantu Oświatowego „Edukacja STEAM”. Tym razem uczestnicy warsztatów brali udział w Zawodach SUMO! Dzieci otrzymały również dyplomy uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych w formie warsztatów łączących elementy programowania i robotyki, które odbyły się w maju i czerwcu 2021.
Program warsztatów obejmował:
-zapoznanie się z czujnikami i elementami wykonawczymi zestawu LEGO® MINDSTORMS® EV3;
-budowę robotów przy wykorzystaniu LEGO® MINDSTORMS® EV3;
-programowanie robotów przy wykorzystaniu języka LEGO® SOFTWARE;
-budowę konstrukcji przy wykorzystaniu LEGO® Energia Odnawialna (OZE) i LEGO® Maszyny Proste.

Warsztaty prowadzone były we współpracy z Zakładem Mediów i Technologii Informacyjnych Uniwersytetu Zielonogórskiego i Stowarzyszeniem „ZA-BOREM”. Akademii Programowania i Robotyki serdecznie dziękujemy za oryginalne upominki, przesympatyczną współpracę i wystrzałowe zajęcia warsztatowe!