• (68) 4752275
  • dyrektor@ze1swiebodzin.edu.pl
  • os. Łużyckie 28, 66-200 Świebodzin
Rok Szkolny 2020/2021
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURACH I ZAWODACH SPORTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021  

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURACH I ZAWODACH SPORTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021  

Ten rok szkolny, choć trudny i w głównej mierze oparty na zdalnym nauczaniu, nie ostudził zapału i zaangażowania uczniów w konkursach oraz zawodach na różnym szczeblu, od szkolnych po ogólnopolskie. Poniżej prezentujemy wspaniałe osiągnięcia uczniów klas 4 – 8 i gratulujemy sukcesów!

  1. Weronika Raszewska –  tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego,
  2. Konrad Czekała –  tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z historii,
  3. Irena Śledzińska –  tytuł finalistki konkursu przedmiotowego z biologii,
  4. Julia Merda – tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z języka angielskiego,
  5. Irena Śledzińska i Martyna Jaźwińska – laureatki V edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Zakład Literaturoznawstwa Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Lubuskiego,
  6. Natalia Śnieg – wyróżnienie w Finale Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego ProArte 2021, Hanna Szymkowiak – wyróżnienie w prezentacjach powiatowych Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii: RECYTACJA,
  7. Weronika Radkiewicz –  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Świętym Klemensie Hofbauerze pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej – kwalifikacja do finału oraz kwalifikacja do półfinałów w Międzynarodowym konkursie informatycznym Pix Programming Challenge,
  8. Maja Tomaszewska – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Świętym Klemensie Hofbauerze pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej – finalistka, Ogólnopolski Turniej Judo – Memoriał Jigoro Kano – I miejsce, Ogólnopolski Turniej Judo dzieci i młodzieży w Tuliszkowie  – IV miejsce,
  9. Julia Garbowska – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andersena” – wyróżnienie,
  10. Gabriela Wysocka – nagroda w półfinale regionalnym ogólnopolskiego konkursu plastycznego geologiczno-środowiskowego pod hasłem „Tajemniczy świat jaskiń”,
  11. Aleksander Hojdus – kwalifikacja do półfinałów w Międzynarodowym konkursie informatycznym Pix Programming Challenge,
  12. Marcel Piechowicz – zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Giganci Programowania „Monsteriada” pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Ministra Edukacji Narodowej,
  13. Michalina Bińczycka – piąte miejsce w finale Ogólnopolskiego konkursu wiedzy  o św. Klemensie Hofbauerze pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej,
  14. Piotr Sakowicz – konkurs ogólnopolski „Noś odblaski, bądź bezpieczny!” – 3. miejsce,
  15. Karpiński Franciszek – wyróżnienie w Międzynarodowym Kangurze Matematycznym,
  16. Hanna Szymkowiak – III miejsce w półfinale regionalnym  XXII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy  geologicznej i środowiskowej o „Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”,
  17. Michalina Bińczycka – wyróżnienie  w półfinale regionalnym ogólnopolskiego  plastycznego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”,
  18. Gabriela Wysocka – nagroda zastępcy Prezydenta Miasta Szczecin w półfinale regionalnym XXII edycji ogólnopolskiego plastycznego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”,
  19. Hanna Szymkowiak – III miejsce w regionie zachodniopomorskim w XXII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy  geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia-środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”.

Nie zabrakło też sukcesów sportowych:

  1. Karolina Pietrzak trenująca w MUKS Lider Świebodzin (piłka ręczna) – III miejsce w Lubuskiej lidze młodziczek ; I miejsce w Lubuskiej lidze juniorek młodszych; półfinał Mistrzostw Polski kadr wojewódzkich – 3 miejsce w grupie; 1/16 Mistrzostw Polski juniorek młodszych –  3 miejsce w grupie; II miejsce w ogólnopolskim turnieju Sięgnij gwiazd z piłką ręczną; wielokrotnie powoływana do lubuskiej kadry województwa w kategorii młodziczka,
  2. Bartosz Mikołajczyk trenujący w TS ZEW Świebodzin – VII miejsce w Lubuskiej lidze młodzików; V miejsce w turnieju ogólnopolskim Sięgnij gwiazd z piłką ręczną; wielokrotnie powoływany na konsultacje do Lubuskiej kadry młodzików. Bartosz jest na początku swojej drogi sportowej i rywalizował cały rok z chłopcami starszymi z rocznika 2006,
  3. Łukasz Krasicki – VII miejsce w Lubuskiej lidze młodzików; II miejsce w Lubuskiej lidze młodzików młodszych.    

 764 Liczba odwiedzin,  1 Liczba dzisiejszych odwiedzin