• (68) 4752275
  • dyrektor@ze1swiebodzin.edu.pl
  • os. Łużyckie 28, 66-200 Świebodzin
Rok Szkolny 2021/2022
Zbliża się 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych…

Zbliża się 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych…

Drodzy Uczniowie, Koleżanki i Koledzy,

Dużymi krokami zbliża się 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych, czas, kiedy wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli i odnaleźli wieczny spokój. W listopadzie odwiedzamy często ich groby, dekorujemy je kwiatami oraz zapalamy znicze, to świadectwo naszej pamięci o ludziach, których już między nami nie ma.

Nie możemy w tym okresie zapomnieć o tych, których mogił już nikt nie odwiedza, dlatego też Samorząd Uczniowski liczy na Waszą pomoc przy organizacji zbiórki zniczy pod hasłem „Pamiętamy o Zapomnianych”.

Prosimy Was zatem o wsparcie, zachęcamy do przyniesienia zniczy. Ustawimy je, w imieniu całej społeczności szkolnej, na wcześniej wysprzątanych opuszczonych grobach byłych mieszkańców naszego miasta.

Chcemy również uhonorować pamięć tych Polaków, których groby znajdują się na Kresach Wschodnich przedwojennej Rzeczpospolitej. W tym celu część przyniesionych przez Was zniczy ustawimy przy Pomniku Nekropolii Kresowych na naszym świebodzińskim cmentarzu.

Liczymy na wasze wsparcie i czekamy na znicze do 29.10.2021 r. w gabinecie 11 (p. Tomasz Mikołajczyk) lub 32 (p. Michał Dalidowicz).

 772 Liczba odwiedzin,  3 Liczba dzisiejszych odwiedzin