Rok Szkolny 2022/2023
„EKOLOGIA W MOIM DOMU”

W ramach edukacji globalnej zachęcamy do udziału w konkursie ekologicznym pt.. „EKOLOGIA W MOIM DOMU”

Konkurs dotyczy zwyczajów ekologicznych panujących w domu ucznia – autora pracy.

Czas oddania: 15.11.22r.

Uczniowie przygotowują prace indywidualnie w kategoriach:

• praca plastyczna (plakat – format do A3 lub komiks – formy płaskie),
  • praca multimedialna (film, nagranie piosenki, wywiad, reportaż, prezentacja),
  • praca literacka (forma dowolna np. wiersz, opowiadanie).
  • Dopuszcza się prace przygotowane w zespole dwuosobowym.
  • Czas trwania filmu, wywiadu, reportażu – 2 minuty.
  • Czas trwania piosenki, fotoreportażu – 2 minuty.
  • Prezentacja multimedialna wykonana w programie PowerPoint (do 15 slajdów, odtwarzanie automatyczne, podanie bibliografii wykorzystanych źródeł – w tym adresów stron internetowych).
  •  Praca multimedialna powinna być nagrana na płytę CD.

Prace będą oceniane pod względem zgodności z tematem, oryginalności i kreatywności, sposobu ujęcia tematyki projektu, a także walorów artystycznych, czyli m. in. kompozycji, kolorystyki czy techniki wykonania. Najlepsze prace zostaną wyłonione i wysłane na ogólnopolski konkurs ekologiczny organizowany przez SP nr1 w Lublinie. Prace przynosimy do pani Ewelina Pałetko-Koloskiej lub do pani Karoliny Stróżyk.

Edukacja globalna przypomina, że to my, mieszkańcy Ziemi, kształtujemy nasz wspólny świat. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla planety i ludzi, kierując się zasadą „Myśl globalnie – działaj lokalnie”.

Życzymy twórczej i owocnej pracy!!!