Rok Szkolny 2022/2023
“Spotkanie ze sztuką”

W listopadzie dzieci z gr. „Analitycy” i gr. „Poszukiwacze”, spotkały się w PP8 z panią Anitą Czajka – właścicielką Galerii „Spinka”. Pani Anita wyjaśniła przedszkolakom pojęcie galeria, zasady zachowania oraz różnorodność sztuki eksponowanej w galerii. Zaprezentowała również obrazy wypożyczone z Pracowni Artystycznej „Kulturka”, które przez tydzień można było oglądać na terenie szkoły. Po emocjonującym spotkaniu nauczycielki zorganizowały dzieciom warsztaty, na których tworzyły dekoracje świąteczne nowo poznaną techniką plastyczną – malowanie farbami na folii. W grudniu przedszkolaki stworzyły własną galerię przedstawiającą świąteczne motywy różnymi technikami plastycznymi. Spotkanie ze sztuką umożliwiło i wzbudziło chęć tworzenia dzieł, rozwijania kreatywności, pomysłowości oraz wyobraźni dziecka.

Małgorzata Kusy

Bernadeta Wolska