ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. W tym szczególnym czasie do akcji włączyli się uczniowie klas 1-3 oraz wychowankowie świetlicy szkolnej. Podczas zajęć dzieci miały okazję obejrzeć inscenizację pt. „Dwie rączki”, a także wykonać plakat ukazujący sytuacje, w których należy myć ręce. Nie zabrakło również piosenek związanych z tematem lekcji. Najważniejszym punktem dnia były jednak warsztaty prawidłowego mycia rąk, które nasi uczniowie zaliczyli na „szóstkę”. Zwrócili oni uwagę na dokładne namydlenie, szorowanie i spłukiwanie dłoni. Zajęcia zakończyły się oglądaniem filmiku edukacyjnego pt. „To już pora na mycie rączek”. Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do pogłębienia nawyku częstego i starannego mycia rąk, co w przyszłości zaowocuje dobrym zdrowiem naszych uczniów.

Organizatorzy: Ewelina Ambroży, Justyna Mickaniec, Małgorzata Suchta, Agnieszka Odwarzny-Malinowska