Rok Szkolny 2022/2023
Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, beztroskiej zabawy oraz okazja do aktywnego relaksu. Chcąc uniknąć zimowych zagrożeń, uczniowie klasy 3a i 3b przygotowali dla dzieci z klas 1-3 montaż słowno-muzyczny pt. „Bezpieczne ferie zimowe”. Podczas przedstawienia przypomnieli swoim kolegom zasady ruchu drogowego oraz udzielili wskazówek dotyczących niewłaściwego zachowania się w czasie zabaw na śniegu. Pomógł im w tym Koziołek Matołek, którego przygody są dobrze znane wszystkim dzieciom. Tego dnia wszyscy uczniowie uczestniczyli także w pogadankach nawiązujących do obejrzanych filmów edukacyjnych, rozwiązywali zimowe zagadki i łamigłówki oraz wykonywali pomysłowe prace plastyczne.

Mamy nadzieję, że zasady utrwalone podczas zajęć będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.

E.Ambroży, R.Frydrych