Rok Szkolny 2022/2023
Dzień pełen wrażeń

9 luty na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyło się Święto Pizzy. Pani Sylwia podczas zajęć zapoznała dzieci z historią pizzy, przedszkolaki dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją przygotować. Nasza sala zamieniła się tego dnia we włoską pizzerię i grupa Odkrywców i Poszukiwaczy z PP NR 8 we współpracy z  grupą Puchatków z PP NR4 przygotowały pyszną pizzę.  Wielką frajdę  małym kucharzom sprawiło formowanie ciasta, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Przygotowane pizzę trafiły do kuchni, aby upiec je w piekarniku. Po upieczeniu dzieci z  wielkim apetytem próbowały własnoręcznie wykonanej pizzy, poczęstowały nią dzieci z  innych grup będących w przedszkolu. Cały dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Z  niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Pizzy.