Rok Szkolny 2022/2023
Robimy telewizję!

Z odbiorników płyną ostatnio strumienie smutnych i przytłaczających informacji, dlatego my postanowiliśmy stworzyć własną telewizję! Okazało się, że w szkole mamy trzech uzdolnionych redaktorów, których potencjał nie mógł się zmarnować. Na pomysł zareagowali tak entuzjastycznie, że aż zaskakująco, a ich kreatywność pobiła zdecydowanie tę moją… dorosłą. Na początek trzeba było zaaranżować studio. Wybór padł na salę informatyczną. Zorganizowaliśmy stół, mikrofony, kamerę i gimbal- wszystko z Programu „Laboratoria Przyszłości” . W tle pojawiła się także mapa TVS Świebodzin, a do pomocy przy realizacji został zatrudniony oświetleniowiec, dźwiękowiec i kamerzysta w jednym. Ostatnio trwają nagrania i montaż, już niedługo odbędzie się premiera w szkolnej telewizji TVS Świebodzin.

A. P.