Rok Szkolny 2022/2023
Przygotowujemy się do wizyty w Muzeum Narodowym w Warszawie

Poprzez udział uczniów naszej Szkoły w ogólnopolskim konkursie plastycznym  „Spotkania ze sztuką” i nasze nagrodzone prace, mamy możliwość wyjazdu do Warszawy, podczas którego odwiedzimy Muzeum Narodowe. Już 16 marca biorąc udział w lekcjach muzealnych na temat „Królowie Polski” i „Co mówią obrazy”, będziemy mieli okazję zobaczyć i podziwiać muzealne zbiory.  Jest to możliwe dzięki PGE, która aktywnie wspiera kulturę i sponsoruje ten konkurs, którego ideą  było umożliwienie dzieciom i młodzieży z małych miejscowości, bezpośredniego kontaktu ze sztuką poprzez wizytę w Muzeum Narodowym. Przygotowując się do tego wydarzenia, uczniowie z klas 4a i 4d przygotowali transparent, który zabierzemy ze sobą i wykorzystamy w czasie naszej wizyty. Zadaniem konkursowym było przedstawienie przez uczestnika własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza, ale praca nad transparentem była nie mniej twórcza i bardzo integracyjna.