Rok Szkolny 2022/2023
Światowy Dzień Wody

Dnia 22 marca dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na kolor niebieski. Dzień wody jest to święto celebrowane corocznie na całym świecie w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka, zwierząt, roślin i jak duże zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody tego święta. Uważnie wysłuchały wielu ciekawostek na temat wody. W wyniku wspólnych przemyśleń i dyskusji dzieci doszły do wniosku, że woda warunkuje życie człowieka i nie da się jej niczym zastąpić. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić.

Na świeżym powietrzu zostały zorganizowane doświadczenia z wodą : „Kwadratowe bańki”, „Znikająca moneta”, „Gra planszowa woda”, „ Gra dla spragnionych”, ”Samorozwijające się kwiatki”, „Wypełnianie monet kropelkami wody”. Eksperymenty przeprowadzone pod kierownictwem Pani Karoliny Stróżyk oraz uczniów z koła ekologicznego.

Publiczne Przedszkole nr 8