Rok Szkolny 2022/2023
15 maja Dzień Polskiej Niezapominajki

Dzień ten ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska oraz o budowaniu silnych i głębokich więzi z najbliższymi. To święto niesie też przesłanie „nie zapomnij o mnie” – czyli nie zapominaj o przyrodzie, szanuj ją i dbaj o nią.

W naszym przedszkolu był to również „Dzień niebieski”. Przedszkolaki w tym dniu ubrane były na niebiesko. W poszczególnych grupach panie wychowawczynie przybliżyły dzieciom znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody na podstawie wierszy „Niezapominajka – przypominajka” oraz „Dzień niezapominajki”, Dzieci wysłuchały także „Bajki o niezapominajce” E. Zawilińskiej. Bawiły się i tańczyły przy piosence „Niebieski walczyk”, kolorowały, rysowały i wycinały kwiaty. Przedszkolaki posadziły Niezapominajki w ogródku przedszkolnym.

Publiczne Przedszkole nr 8