PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W piątek 6 listopada, w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek, przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować i dbać o książki.

Z okazji pierwszej wizyty w bibliotece, każde dziecko otrzymało książkę „Pierwsze abecadło” w ramach kampanii  „Mała książka-wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.