Rok Szkolny 2022/2023
Kangur Matematyczny

16 marca w naszej szkole odbył się międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny. W Polsce ten konkurs jest organizowany pod patronatem Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou sans Frontie’res. Atrakcyjność konkursu polega na wspólnej dla wszystkich krajów dacie konkursu oraz tych samych zestawach zadań dla poszczególnych poziomów. Każdy uczestnik również otrzymuje od organizatorów logiczną zabawkę.

Ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej intelektualnej zabawy. Konkurs jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

W tym roku szkolnym w Kangurze udział wzięło 36 uczniów. Ośmioro z nich otrzymało wyróżnienie:

1. Wanat Ksawery – 4d – kategoria Maluch
  2. Pietraniuk Karol – 4b – kategoria Maluch
  3. Karpiński Franciszek – 6a – kategoria Beniamin
  4. Gaik Aleksandra – 6b – kategoria Beniamin
  5. Golik Szymon – 6b – kategoria Beniamin
  6. Łapkowski Antoni – 6b – kategoria Beniamin
  7. Nowacki Antoni – 7a – kategoria Kadet
  8. Radkiewicz Weronika – 8b – kategoria Kadet

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.