Spotkanie z ratownikiem medycznym w PP 8

W dniu 14.09.2023 dzieci ze starszych grup naszego przedszkola uczestniczyły w prelekcji dotyczącej pierwszej pomocy  prowadzonej przez ratownika medycznego Pana Ireneusza Woźniaka. Dzieci dowiedziały się jak udzielić pomocy osobie dorosłej i niemowlęciu. Poznały schemat postępowania w przypadku zadławienia, wypadku komunikacyjnego, utraty przytomności lub zranienia. Miały okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez ratownika do pracy, poznały  wyposażenie torby ratownika medycznego i obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Przedszkolaki miały okazję wykonać ćwiczenia w parach.

Panu Ireneuszowi dziękujemy za przekazanie cennej wiedzy i zapraszamy do ponownych odwiedzin w naszej placówce.