Spotkanie z policjantem w PP8

Dnia 19 września Publiczne Przedszkole nr 8 odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego zachowania się w stosunku do nieznanych osób oraz podróżowania samochodem. Policjanci zaprezentowali przedszkolakom swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne do wykonywanej pracy. Dzieci mogły zobaczyć lizak, kajdanki oraz odznakę policjanta. Nasze przedszkolaki wybrały się z funkcjonariuszami na pobliskie przejście dla pieszych. Każdy miał szansę przećwiczyć poprawność bezpiecznego przejścia przez pasy. Podopieczni zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały pokaz kierowania ruchem ulicznym przez policjanta. Spotkanie Pana policjanta z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, ze policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą. Nauczyciele oraz Dzieci składają serdeczne podziękowania policjantom za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.