Dzień Poczty Polskiej w PP8

Z okazji Dnia Poczty Polskiej, który przypada 18 października trzy oddziały przedszkolne wzięły udział w zajęciach poświęconych pracy poczty i listonosza.

W grupie Badaczy obecność tych świąt, jak również założenia realizowanej innowacji były doskonałą okazją do przybliżenia dzieciom specyfiki pracy listonosza oraz genezy powstania połączeń pocztowych. Dzieci dowiedziały się  jak prawidłowo zaadresować list, jaką drogę musi pokonać przesyłka zanim trafi do nadawcy. Badacze mieli możliwość obejrzeć strój listonosza na różne okazje, przymierzyć go, sprawdzić jak ciężka jest torba pracownika poczty oraz podjąć próbę podpisania się na ekranie tabletu. Wiele radości sprawiła otrzymana koperta, którą dzieci próbowały zaadresować. Wysłaliśmy również kolejne pocztówki  z pozdrowieniami dla przedszkoli z różnych zakątków Polski.

Najmłodsze przedszkolaki z grupy Odkrywców wyruszyły tego dnia z wizytą do pobliskiego punktu pocztowego, gdzie złożyły życzenia urzędniczce poczty i wręczyły pamiątkową laurkę. Dzieci podczas wycieczki poznały logo poczty oraz dowiedziały się jaką funkcję pełni czerwona skrzynka.
U Poszukiwaczy pojawił się znany dzieciom z bajki listonosz Pat, który przygotował dla starszych przedszkolaków kilka zadań do wykonania. Starszaki segregowały do odpowiednich skrzynek listy, wyjaśniały jak należy zaadresować kopertę oraz układały zilustrowane czynności procesu wysyłania listu.

A. Klimek, A. Lubańska