„Sprzątanie Świata – podsumowanie akcji”

Nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Tradycyjnie nie zabrakło naszej szkoły, podczas piątkowej akcji sprzątaliśmy teren wokół szkoły.

Z tej okazji nauczyciele uczący przedmiotów przyrodniczych ogłosili trzy konkursy ekologiczne:

1. „Zdjęcia posprzątanego fragmentu najbliższej okolicy”

Należało zrobić zdjęcie tego miejsca przed i po sprzątaniu. Na zdjęciu miała się znaleźć ilość zebranych śmieci. Laureatami w tym konkursie są: Bagińska Natalia 7a, Zyguła Paulina 7a, Zawadzki Adrian 4a, Wojciechowska Gabriela.

1. ” Sprzątanie świata łączy ludzi”

Należało zaprojektować i wykonać plakat z hasłem tegorocznej akcji. Laureatami w tej kategorii są:  Królak Leon 1c, Wełyczuk Maria 4a.

1. „Drugie życie odpadów”

Należało dać drugie życie przedmiotom, które trafiają do kosza. Laureatami w tej kategorii są: Jedynak Antonina 1c, Kaczmarek Natalia 5b.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Pamiętajmy:

„Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.”

E. Pałetko-Koloska