Konkurs wiedzy na temat książek „Harry Potter”

W środę, 18 października w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje do konkursu Wielki Turniej Harry Potter – Puchar Szkół – Polska – II Edycja dla uczniów klas IV- VIII. Celem konkursu organizowanego przez Grupę CzasDzieci.pl jest propagowanie literatury fantastycznej ze szczególnym uwzględnieniem cyklu „Harry Potter”.

W konkursie wzięło udział 21 miłośników książek o przygodach młodego czarodzieja. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością całego cyklu powieści o Harrym Potterze, ponieważ pytania okazały się dosyć szczegółowe i trudne. Do kolejnego etapu konkursu przeszły trzy osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach ogólnopolskich.

Najwyższą liczbę punktów otrzymały uczennice: Diana Golon z klasy 8b, Maria Kościukiewicz z 5a oraz Nina Waligóra z 5b.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Joanna Zagdańska