Barbórka w PP8

Czwarty grudnia to symboliczna data. Tego dnia górnicy obchodzą swoje święto, którego nazwa: Barbórka, pochodzi od patronki pracy św. BARBARY. Grupa Poszukiwaczy w ramach preorientacji zawodowej oraz budzenia szacunku do pracy wykonywanej przez górników badała czy węgiel można umyć, czy rozpuszcza się w wodzie, a także brała udział w opowieści ruchowej metodą R. LABANA, która zobrazowała jak powstał węgiel. Najważniejszym punktem było zapoznanie dzieci z pracą górników w kopalni, dlatego nasze trzylatki obejrzały projekcje filmu „Przygody białego misia” oraz wykonały prosty układ taneczny do piosenki „Praca wre”. Na koniec każdy przedszkolak wykonał wagonik pełen węgla, który doczepił do lokomotywy.