Warsztaty edukacyjne online 2020r.

Nasza szkoła bierze udział w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Operatora Gazociągów Przesyłowych  GAZ-SYSTEM S.A. ul. Mszczonowska 4, 02-337 Warszawa.

Celem warsztatów jest rozbudzanie zainteresowań uczniów i pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki  i chemii,  doskonalenie umiejętności obserwacji i wyjaśniania przebiegu zjawisk i procesów chemicznych, fizycznych,  dostrzegania roli fizyki i chemii w zjawiskach obserwowanych przez uczniów na co dzień, wyrabiania nawyku poszerzania wiedzy i bezpiecznego eksperymentowania, wartościowanie znaczenia fizyki i chemii w procesach rozwoju gospodarczego i społecznego, także codziennego życia.

Tematyka zajęć nawiązuje do: wiedzy i umiejętności z obszaru chemii, fizyki, zastosowania paliw gazowych i innych węglowodorów, wpływu paliw gazowych i węglowodorów na środowisko naturalne.

Aby edukacja w zakresie chemii i fizyki była możliwie najbardziej skuteczna, w zestawie materiałów dostaliśmy niezbędne sprzęty i odczynniki chemiczne do przeprowadzenia doświadczeń, link do filmów przedstawiających przebieg doświadczeń obejmujących zagadnienia zgodne z zakresem podstawy programowej nauczania chemii i fizyki  w szkole podstawowej oraz profilem działalności GAZ-SYSTEM S.A., karty pracy, ulotki informacyjno-dydaktyczne oraz upominki dla uczniów biorących udział w warsztatach.